E DEVLET İLE SGK HİZMET DÖKÜMÜ

sgk
Mart 22, 2017
0 Yorum
E DEVLET İLE SGK HİZMET DÖKÜMÜ

Sigortalımıyım sorusunu sorandan e devletten bunu öğrenmek için sgk hizmet dökümü sorgulama yapabilirler ve ödenmiş olan tüm sigorta primlerini en ufak ayrıntısına kadar görüntüleyebilirler. E devlet ile sgk sorgulama işlemlerinden biri olan bu hizmet türünde şifre gereklidir. Sisteme erişmek için e devlet şifresi tc kimlik numarası gerekiyor. Eğer şifreniz yok ise de sorun değil, ptt şubesinden anında yeni bir edevlet şifresi elde edebilir ve e-devlette yer alan sosyal güvenlik kurumu panelinden hizmet dökümü alabilirsiniz.

Gelişen teknoloji ile bireylere farklı resmi işlemlerin kolayca gerçekleştirebilmeleri adına internet altyapılı uygulamalar ile işlem seçenekleri sunulmuş bu uygulama hizmetlerinden biride e-devlet uygulaması olarak ifade edilebilmektedir. E-devlet uygulaması üzerinden bireylere farklı resmi işlemler için sorgulama ya da ulaşım seçeneği sunulmuştur. E-Devletten SGK Hizmet Dökümü Nasıl Alınır? Hizmet dökümü belgesi kişilerin çalışma hayatları hakkında sigorta işlemleri ile ilgili olan farklı birçok bilgiyi içinde bulundurmaktadır.

Kişilerin ne zaman iş hayatına başladıkları, kişilerin sigortalı çalışan olarak işe başlama zamanları, prim ödemelerinin başlangıç tarihi, ödenen toplam prim tutarları, çalıştıkları toplam gün sayısı, prim ödemelerinde aksaklı olup olmadığı ve emekli olmaları için kalan süre ve prim ödemeleri hakkında bilgi sağlayan belge hizmet dökümüdür. Bu hizmet döküm belgesine kişiler e-devlet uygulaması üzerinden ulaşım sağlayabilmektedirler. E-devlet uygulamasına vatandaşlık numaraları ve şifreleri ile giriş yapan kişiler uygulama üzerindeki yönlendirmeleri izleyerek hizmet dökümü sorgulaması yapabilmektedirler. Hizmet döküm belgeleri ile farklı birçok sorgulama işlemi hakkından da bilgi sahibi olan bireyler uygulama üzerinden ayrıca hizmet dökümü belgesinin çıktısını alabileceği gibi hizmet dökümünü belge olarak da sağlayabilmektedirler.

Kişilere sorgulama işlemlerinde ve diğer farklı resmi işlemlerinde kolaylık sağlamak amacı ile oluşturulan bu sistem hem hızlı ve kolay ulaşım sağlaması hem de güvenli olması nedeni ile kişilerce tercih edilmektedir.

SGK SORGULAMA
SON YORUMLAR