MHRS HASTANE RANDEVU ALMA NASIL YAPILIR

sgk
Mart 22, 2017
0 Yorum
MHRS HASTANE RANDEVU ALMA NASIL YAPILIR

Sağlıkta devrim olarak nitelenebilen internetten hastane randevusu alma işlemleri MHRS üzerinden sağlanmaktadır. Devlet hastanesinden muayene için randevu almak isteyenler bir kaç kolay adımda ücretsiz üye olduktan sonra tc kimlik numarası ve kendi belirledikleri şifre ile giriş yapıp istedikleri il, ilçe ve hastaneden ve diledikleri doktordan randevu alabilirler. İsterlerse yine MHRS ile aile hekimi randevusu da alınabilmektedir.

Vatandaşların sağlık hizmetleri adına sunulan hizmetlerden biri olan bu sistem ile kişiler hastanelere gitmeden kolayca randevu alabilmektedirler. Sistem Sağlık Bakanlığı tarafından hizmete sunulmuştur. MHRS hastane randevusu nasıl alınır? Bu sistem kişilerin hastane randevusu işlemlerinde kişilere kolaylık sağlamak adına düzenlenmiştir. Kişiler sistemin hizmete girmesi ile farklı seçenekler ile hastane randevularını kolayca alabilmektedirler. Kişiler hayata geçirilen bu sistem sayesinde artık gelişen teknoloji sayesinde internet üzerinden ya da telefon ile arayarak MHRS sistemi üzerinden randevu işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirebilmektedirler.

Sağlık Bakanlığı tarafından sunulan bu hizmet ile kişiler artık hastanelere gitmeden doktorun uygun olduğu saatlerde randevu alabilmekte ve aldıkları randevu saatinde hastaneye giderek saatlerce sıra beklemeden muayene olabilmektedirler. Bu şekilde bir hizmetin kişilere sunulmasında hastanelerde oluşan gereksiz yoğunluğun önüne geçilmesi hedeflenmiştir. Kişiler internet üzerinden alacakları randevularda randevu işlemleri için MHRS randevu sistemine giriş yapmalıdırlar. Sisteme giriş yapıldıktan sonra kişiler gidecekleri hastanelerde bulunan doktorların hangi tarihler ve saat dilimleri içinde randevu alabileceklerini görerek kendilerine uygun olan zamana randevu oluşturabilmektedirler. Telefon ile randevu oluşturmak isteyen bireyler ise ALO 182 randevu hattını arayarak müşteri hizmetleri temsilcilerinden bilgi alıp randevu oluşturabilmektedirler.

Sunulan bu hizmet seçenekleri ile ister internet üzerinden olsun ister telefon üzerinden kişilere sağlık hizmetlerinde onlara kolaylık sağlamak ve hastanelerde oluşan yoğunlukların engellenmesi amaçlanmıştır.

SGK SORGULAMA
SON YORUMLAR