SGK HİZMET DÖKÜMÜ

sgk
Mart 22, 2017
1 Yorum
SGK HİZMET DÖKÜMÜ

Online alınan sgk hizmet dökümü belgesi sayesinde sigortanız ödeniyor mu öğrenin. Sosyal güvence bir çalışan için en önemli unsurların başında gelmektedir. Sağlık ve çalışamaz duruma geldiğinizde bunun önemini daha fazla algılarsınız. Bu tarz durumlarda mağdur olmamak amacı ile özellikle bir yerde çalışansanız sizler de TC ile SGK hizmet dökümü alabilir, hizmet durumunuzu, prim tutarlarınızı ve toplam iş gününüz aynı şekilde öğrenebilirsiniz.

Peki, bu bilgiler neden önemlidir? İşverenlerin, kurumun ve diğer bazı denetim mekanizmalarının gözünden kaçmış olabilecek durumların denetlenmesinde önemlidir. Bu tip sorunların gözlemlenmesi amacı ile artık herkes online olarak bu hizmet dökümlerine ulaşabilmektedir.

Sigorta bildirgeleri işveren tarafından düzenli olarak SGK müdürlüğüne bildirilmek zorundadır. Çalışan sayısı, aldıkları brüt ve net ücretler ile çalışan gün sayısı bu bildirgelerde yer almaktadır. Bu şekilde çalışan her sigortalı resmi olarak belirlenmiş ve çeşitli haklarını da elde etmiş olacaktır. Çalışanlar SGK hizmet dökümü incelemelerinde farklı sonuçlar ile karşılaşması durumunda bununla ilgili olarak gerekli mercilere itirazlarını yapabilirler. Sigorta dökümlerinde işe giriş ve işten çıkış tarihleri, gün sayıları, aylık primleri gibi birçok bilgiye ulaşılmaktadır.

Özellikle çalışanların oldukça hızlı şekilde bu bilgilere ulaşması, işverenlerin bir şekilde denetlenmesini de sağlamıştır. Artık kendi haklarını bu şekilde denetleyebilen işçiler, çalıştıkları günlerin eksik yatırılması ya da bildirilmemesi gibi durumları SGK hizmet dökümü alıp inceleyebilirler. E Devlet sitesi üzerinden TC kimlik numarası ve E Devlet şifresi aracılığı ile elde edilebilecek olan bu bilgiler ana sayfada yer alıyor. Kullanıcılar ana sayfada bulunan 4A hizmet dökümü ile genel olarak bilgilerine ulaşabilirler.

Geçtiğimiz yıllardan bu bildirgeler her ay verilmeye başlandığı için artık bilgilerin güncelliği de daha sağlıklı şekilde takip edilmektedir. Aynı şekilde Bağkur’a bağlı olan işverenler de hizmetlerinin toplamlarını bu şekilde siteden öğrenebilirler. Ücretsiz sgk hizmet dökümü tc ile pratik bir şekilde alınabilir ve dökümünüzü çıktı olarak yazdırabilirsiniz.

SGK SORGULAMA
SON YORUMLAR