ŞİFRESİZ SSK HİZMET DÖKÜMÜ

sgk
Mart 20, 2017
0 Yorum
ŞİFRESİZ SSK HİZMET DÖKÜMÜ

Rapor parası ile emeklilik işlemleri başta, sağlıktan ücretsiz ilaçtan yararlanmak için sigortalı çalışılması gerekli ve bunu da şifresiz ssk hizmet dökümü sorgulamasını yaparak kontrol edebilir, bu sayede olası sigortasızlık ve kaçak çalıştırılmanın önüne geçebilirsiniz.

Her insan geçimini sağlamak, sorumlu olduğu insanların da geçimlerini sağlamak amacı ile çalışır. Ancak çalışırken aynı zamanda sağlık, maluliyet, işsiz kalması durumunda maaş ve işten çıkarılması durumunda da tazminat alma hakkına sahip olmalıdır. Sosyal güvence kapsamı altında düzenlenen yasalar gereği bu haklara tüm çalışanlar sahip olurlar. Elbette ki sigortalı olarak çalıştıklarının bildirilmesi şartı ile. Birçok çalışan şifresiz ssk hizmet dökümü almanın mümkün olup olmadığını sorar. Buna ihtiyaç duyulmasında ki amaçlar değişik olabilir. Ancak her bakımdan bunun yapılması mümkün değildir.

Ülkemizde uygulama olarak şuan sadece E Devlet üzerinden, TC kimlik numaranız ve size tanımlanan özel şifre ile işlemler hakkında detaylı bilgilere ulaşılabilmektedir. Bu şifreyi almak için TC kimliğiniz ile en yakın PTT bürosuna gitmeniz ve şifre talep etmeniz yeterlidir. Sonuç olarak şifresiz SSK hizmet dökümü tc no ile olarak almak yeni sistemimizde mümkün olmamaktadır. Bu tip yönlendirmeler yapan sitelere de itimat edilmemesi gerekmektedir. Sizler de farklı nedenler ile bu tip bir belge almak istiyorsanız, öncelikle E Devlet şifrenizi almanız ve sisteme giriş yapmanız gerekmektedir.

Zaman içinde sosyal güvencenin önemi daha da artmaktadır. Artık işten atılmak, hem tazminat alabilmek hem de işsiz maaşı alabilmek mümkündür. Ancak bunun için öncelikle işe başladığınız andan itibaren sigorta giriş işlemlerinizin işveren tarafından resmi olarak yapılması gerekir. Ülkemizde hiçbir şekilde sigortasız işçi çalıştırılamaz. Bu tüm çalışanların özlük hakları içinde yer almaktadır. Eğer sizler de şifresiz SSK hizmet dökümü almak istiyorsanız artık bunun mümkün olmadığını ve bu işlemin ne şekilde yapılacağı konusunda bilgi sahibi olmuş oldunuz. Size en yakın PTT’ye giderek kimliğiniz ile şifrenizi talep ederek, bu bilgilere ulaşmak amacı ile ilk adımınızı atmış olursunuz.

SGK SORGULAMA
SON YORUMLAR