SSK HİZMET DÖKÜMÜ

sgk
Mart 23, 2017
0 Yorum
SSK HİZMET DÖKÜMÜ

Her çalışan, işvereni tarafından sigortalanmak zorundadır ve bunun takibi de ssk hizmet dökümü alarak mümkündür. Ssk sigorta bilgileri tc ile ssk hizmet dökümü sorgulama e devlet üzerinden sigortalı çalışan herkes tarafından kişiye özel olmak hususuyla alınabilinir.

İnsanlar geleceklerini garanti altına almak, sağlık hizmetlerinden yararlanmak adına bu işlemleri yapmak zorundadırlar. Bu şekilde çalışamayacak duruma gelindiğinde devlet tarafından maaşa bağlanmaya hak kazanılmaktadır. Çalışanlar için bu açıdan önemli olan ssk hizmet dökümü kişinin çalıştığı gün sayısı, ödenen primleri, ödeme ve çalışma gün sayılarını içeren özel bir belgedir. Esas olarak SSK sistemi kayıtları baz alınmaktadır.

Gelişen teknoloji sayesinde bugün anlık olarak bu hizmetlerin dökümlerine herkes ulaşabilmektedir. Özellikle E Devlet sitesi sayesinde kişiler anında SSK hizmet dökümü alabilir, işverenin yaptığı bildirimlerin doğruluğunu kontrol edebilirler. Bu şekilde artık işçiler de özlük haklarının gereği olarak bu kontrolleri sağlayabilmektedirler. Eski sistem de ise bu bilgilere ulaşmak oldukça uzun zaman almaktaydı. Şuan için kişiler ödenen primlerini ve hizmet gün sayılarını anlık olarak görebiliyorlar.

Ülkemizde sosyal güvence önemli bir unsurdur. Bu neden ile çalışan herkes, işveren tarafından devlet makamlarına ilgili prosedürler ile bildirilmeli ve gerekli sigorta primleri ödenmelidir. Ödenen primler işçilerin aldığı maaşlar üzerinden hesaplanmakta ve SSK hizmet dökümü üzerinde brüt maaş altında gösterilmektedir. Bu şekilde işçi sisteme girdiğinde aldığı maaş ile ödenen primin doğruluğunu da denetlemiş olmaktadır. Ayrıca emekli olmak için de bu döküm önemlidir. Yapılacak olan başvuruda uygun gün sayısının ve işçinin yaşının emeklilik için aranan özellikleri sağlaması şarttır.

Sizde hızlıca e devlet ssk hizmet dökümü sorgulama işleminizi tc kimlik numarası ve şifre ile alabilir ve sigortam ödeniyor mu, toplam kaç günlük sigortalıyım gibi sorularınızın yanıtlarını bulabilirsiniz.

SGK SORGULAMA
SON YORUMLAR