SSK SİGORTASI SORGULAMA

sgk
Mart 22, 2017
0 Yorum
SSK SİGORTASI SORGULAMA

TC kimlik numarası ve e devlet şifresiyle sigorta durumunu öğrenmek adına ssk sigortası sorgulama yapılabilir ve çalışan kişi sigortam var mı sorusunun yanıtını, emekli olmak için kalan prim gün sayısını, toplam kaç gün ssk primi var hizmet dökümü aracılığı ile görüntüleme yapabilirler. Bütün bunlar e devlet üzerindeki ssk sigorta sorgulama ekranı ile sağlanabilmektedir.

Sosyal Güvenlik Kurumu kamu ya da özel kuruluşlarda sosyal güvence altında çalışan kişilerin haklarının koruma altına alındığı bir devlet kurumudur. Halk arasında SSK olarak yaygınlaşan kurum devlete bağlı bir kurum olarak kişilerin özlük haklarını korumayı amaçlayan ve bu kişilere farklı olanakların sağlanmasını amaç edinen bir özellik göstermektedir. Sosyal Güvenlik Kurumu birçok sigorta sorgulama işlemini içerisinde barındıran bir kurum niteliğindedir.  Kişiler sorgulama işlemlerini internet üzerinden sunulan farklı hizmet alanları üzerinden yapabilmektedirler. Geçmişte kişiler sorgulama işlemlerini ve daha birçok işlemi Sosyal Güvenlik Kurumu internet ana sayfası üzerinden gerçekleştirebilmekteydiler.

Kişiler sigorta sorgulama ve ssk hizmet dökümü bilgilerine bu sayfa üzerinden herhangi bir şifreye gerek olmadan sadece vatandaşlık numaraların ile kolay bir şekilde tamamlayabilmekteydiler. Ancak kişilerin yapmış oldukları bu ssk sorgulama işlemleri ve bunu yanı sıra daha birçok işlem yakın bir zamanda E-Devlet hizmetleri ile tek bir çatı altında toplanmıştır. Tüm işlemlerin tek bir çatı altında toplanması hem işlemlerin tek elden yapılabilmesi için hem de kişilere daha iyi hizmet vermek için önemli bir hal almıştır. Tüm hizmetlerin tek bir çatı altında toplanması yaşanan sorunlarında düzeltilmesini amaçlamıştır.

Yeni oluşturulan ve kişilere farklı konular hakkında hizmet veren site kişilere ssk sorgulama işlemlerini yapabilmelerinde yeni bir alternatif oluştururken kişilere e-devlet şifreleri ile daha kolay ve güvenli bir hizmet sağlanmıştır. Sizde hemen giriş yaparak ssk sorgulama ile sigortanızın ödenip ödenmediği başta olmak üzere tüm ssk işlemlerini online olarak yapabilirsiniz.

SGK SORGULAMA
SON YORUMLAR